Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Böcek İlaçlama

Günümüz de var olan hayvan türlerinin %90 gibi büyük bir kısmı böcek sınıfına dâhildir. Dünyada en fazla türe sahip olan böceklerin, günümüzde bir milyon kadar yaşayan türü bulunmaktadır ve her yıl düzenli olarak birkaç bin artmaktadır. Bilim adamları tarafından toplam böcek türü sayısının iki milyon civarı olduğu ifade edilmektedir.

Böcekleri inceleyen bilim dalına Entomoloji adı verilmektedir. Böcek bilim dalı uzmanlarına ise entomolog ve ya diğer adı ile böcek bilimci denir. Böcek ilaçlama sektörünün oluşması ve gelişmesinde entamologların yapmış olduğu bilimsel çalışmaların büyük önemi bulunmaktadır. Çare böcek ilaçlama firmamız bu sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren deneyimli personelleri ile İstanbul geneline hizmet vermektedir.

Böcek familyasının en kalabalık türleri Cepkenli böcekgiller, İkinci en kalabalık böcek familyası ise hortumlu böcekgillerdir. Böcek ilaçlama yöntemleri belirlenirken uygulama yapılacak böceğin hangi familyaya ait olduğunun tespit edilmeli ve insektisit seçimi ise buna paralel olarak yapılmalıdır.
Böcekler genel olarak karasal hayvanlar olmalarına rağmen, kutuplardan tutunda okyanuslara kadar dünyanın hemen hemen her ekosisteminde yaşamlarını sürdürmeyi başarabilmişlerdir. Canlılar âleminin bilinen en kalabalık sınıfına sahiptirler ve 32 farklı takım halinde incelenmektedirler.

Böcek ilaçlama yapılırken bu canlı sınıfının duyu organları ve sinir sistemlerinin çok gelişmiş olduğu, birçok türünde ise özel görevleri olan duyu organlarına rastlandığı unutulmamalıdır. Böcek türleri renk bakımından büyük çeşitlilik gösterirler. Bazı böcek türlerinde ise ışık yansıtma özelliği görülmektedir.
Böcek türleri yumurta yöntemi ile çoğalırlar ve gelişim süreçlerinde genellikle metamorfoz görülmektedir.
Böcek ilaçlama yöntemlerinin profesyonel yapılmasının öneminin sırrı bu üreme yöntemleri ile doğru orantılıdır. Yüzeysel olarak yapılan ilaçlamalar yumurtaya yönelik çalışmalar olmadığı için doğal olarak sorunu kalıcı olarak çözmek de mümkün olmamaktadır.

Bu yüzden yapılan uygulama ver olan böceğin türüne ve üreme şekline uygun bir şekilde yapılmalıdır.