Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Fare İlaçlama

  • fare ilaçlama
  • fare-ilaclama-4
  • fare-ilaclama-2
  • fare-ilaclama-3

Fareler insan besinlerine ortak olarak, salya ve dışkılarını besinler üzerine ve ya insanların yaşam alanlarına bırakarak birçok hastalığı insanlara bulaştırabilirler! Tifus, Veba, Hanta virüsüne bağlı olarak, solunum hastalıkları, böbrek yetmezliği bu hastalıklardan sadece bir kaçıdır! Ayrıca Farelerin tükürük bezlerinde ki uyuşturucu özelliği sayesinde: (özellikle gece uykusunda) insanların kulak, burun gibi gibi yumuşak organlarını. Uyuşturarak kemirdiği sık rastlanan bir vakadır! Kurban uyuşmanın etkisi ile kemirilme esnasında bunu asla fark edemez.

Farelerin Zararları

Fareler yaşam alanlarında (Lağım Faresi) Taşıdıkları virüs ve bakterileri, insanların yiyecek ve yaşam alanlarına taşıyarak, çok büyük sağlık sorunlarına yol açarlar! Fareler ambarlara, ahşap malzemelere, giysilere ve duvarları kemirerek yol açtığı maddi hasarlar hiç te az değildir!

Fare ile Mücadele

Fare ilaçlamasında kapan kullanmak kesinlikle yeterli değildir. Fare ilaçlamasında yemleme ve istasyon usulü yöntemler kullanılır. Fare ile mücadelede ferdi çalışmalar sonuç getirmediği gibi korsan firmalara ve bireysel girişimcilere yaptırılan ilaçlama sonucunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Çünkü korsan firmaların çin malı kanserojen ilaç kullandığı Sağlık bakanlığından tespit edilmiştir! Farenin ortamda ki sıklığına bağlı olarak farklı ilaçlama metotları uygulanabilir. Fare ilaçlamasında tercih edilen 2 ilaçlama metodu vardır kokulu ilaçlama ve yemleme ( istasyon kurulumu) gibi. Böcek ve kemirgen ilaçlamasında kullanılan ilaçlar ile fare ilaçlaması yapılamaz yaptırdığımız böcek veya kemirgen ilaçlamasında ise fareler çabucak alanı terk ederler ve ilaçlamadan etkilenmezler. Fare ilaçlamasında özel ilaçlar kullanılır böcek ve kemirgen ilaçlamasında kullanılan ilaçlar fareye zarar vermez.