Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Güve İlaçlama

  • güve-ilaçlama-3
  • güve-ilaçlama
  • güve-ilaçlama-2

Güveler yapı olarak kelebeğe benzer. Fakat kelebek ile aralarında bazı bariz farklar vardır. Güvelerin kanatları daha soluk renkli ve tüylüdür kelebeklerin ise kanatlarının renkleri daha canlı renklere sahiptir ve tüysüzdür. Güvelerde korunma amaçlı bir radar sistemi mevcuttur bu radar sistemi tehlikeyi saniyenin binde biri, kadar hızda algılayabilir. Güvelerin ışığa hassasiyeti olduğu için geceleri aktiftirler. Kelebekler ise güvelerin aksine gündüzleri aktiftir bu yüzden, kelebek ile güveleri ayrıt edebilmek çok daha kolaydır.

Güvelerin Zararları

Güve kontrolü zor olan haşerelerin başında gelmektedir ve evlerde görülmesi ev sakinini için tedirginlik yaratmalıdır. Güveler insan ısırmaz fakat ev ortamında çok büyük zararlara yol açarlar. Güvelerin ev ortamında halı, ipek, yün, deri eşyalarımızı tahrip ettikleri için sevilmezler. Güveler Deri depolarında, Halı fabrikalarında, Tahıl ve ekin tarlalarında, Giyecek mağazalarındaki eşyaları kemirerek ciddi zararlara yol açarlar.

Güve ile Mücadele Yöntemleri

Güve ilaçlaması güvenin bulunduğu alana göre değişir. Güveler bulunduğu alan fark etmeksizin çok çabuk çoğalırlar. Bu yüzden güve ile mücadele kesinlikle profesyonel olarak konusunda uzman personeller tarafından yapılmalıdır. Güveler açık alanda ise püskürtme adı verilen bir güve ilaçlama tekniği ile ilaçlanır.