Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Hamam Böceği İlaçlama

  • hamamboceg-2
  • hamam böceği 3
  • hamam böceği

Hamam böcekleri eklembacaklı cinsinden olan haşerelerdir. Hamam böcekleri halk arasında kakalak olarak da bilinir. Hamam böcekleri antenlidir. Bu antenler sayesinde, yönlerini ve de gıdaların yerlerini kolaylıkla bulabilirler. Hamam böcekleri nemli, karanlık yerleri severler ve yuvalanırlar. Hamam böcekleri geceleri aktif olan ve çok hızlı hareket edebilen böceklerdir. Bu haşereler hava ve ısı şartlarının oluştuğu her mevsimde aktiftirler ve de bir çok türü bulunmaktadır. Alman hamam böceği( kalorifer böceği), Amerikan hamam böceği ve de Oryantal hamam böceği yani halk içinde karafatma olarak anılırlar.
Hamam böcekleri bir şey yemeden bir ay su içmeden ise ancak sekiz gün yaşayabilirler ve bu haşereler logarlardan pis su giderlerinden mutfaklarımıza çok kolay gelebilirler.

Hamam Böceği Zararları

Dolaştıkları her yere mikroplarını da birlikte taşırlar. Dizanteri, Gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, Allerjik Reaksiyon gibi hastalıkların mikrobunu taşırlar ve de bulaştırırlar.

Hamam Böceği ile Mücadele

Hamam böcekleri yapı olarak çok dayanıklı ve de çok hızlı üreyen haşerelerdir. Bilinçsiz olarak yapılan mücadelelerde ilaçlara çok çabuk direnç kazanabilmektedirler. Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketi tarafından, kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapılması gerekmektedir.