Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Karasinek İlaçlama

  • karasinek-ilaçlama-3
  • karasinek-ilaçlama
  • karasinek-ilaçlama-2

Karasinek eklem bacaklı sınıfındadır. Vücutları kafa , gövde ve karın olmak üzere üç bölüme ayrılır.karasineklerin duyargaları,hortum biçiminde ağızları,petek gözleri ,kanatları ve bacakları bulunur.Karasinekler renk olarak koyu kül rengindedir.Karasinekler şekerli şeyi ve sıcağı sever.Karasinek düz ve kaygan bir zeminde ayaklarındaki vantuzlu donanım sayesinde kolayca tutunabilir.Karasinek hortum biçimindeki ağzı sayesinde yiyeceği şeylere bir sıvı vererek yiyeceğini istediği kıvama getirir. Kara sinekler yumurta bırakarak çoğalır.

Yumurtalarını genellikle sulak,bataklık vb. yerlere bırakır.Her yumurtlamada 150-250 yumurtacık bırakır.Yumurtalarda gün geçmeden açılma göstererek ortaya larvalar çıkar.Bu larvalarda 7-8 günde kanatlanıp karasinek halini alır.

Karasinek Zararları

İnsanların yediği gıdalara da konup mikrop bulaştırma olasılığı çok yüksektir. Çünkü Karasinek yediklerimizin üzerine konarak dolaşır.Bu nedenle bir yerden aldığı mikrobu kolaylıkla konacağı diğer yere bulaştırır.Kara sinekten bulaşacak hastalıklardan bazıları; verem, dizanteri, daire, gıda zehirlenmesi, astım, alerjik hastalıklardır.

Karasinek ile Mücadele

Karasinekle mücadele için öncelikle nereden geldiği tespit edilmelidir.Kara sinek ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.JET ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.