Ücretsiz Keşif Talebi
ilaçlama Servisi

Kemirgen İstasyonu

Kemirgen istasyonu, bir diğer değişle; fare istasyonu, uygulama yapılacak alanın çeşitli bölgelerine dekoratif görünüşlü, içerisinde mumblok ve granür yemleriyle beraber fare istasyonları kurulması suretiyle yapılan işlemdir.

İçeride var olan ve dışarıdan gelebilecek kemirgenlere; (fındık faresi, lağım faresi, tarla faresi) karşı mücadelede garantili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Fareler kendileri, için herhangi bir yaşam tehlikesi hissetmediklerinden dolayı rahatlıkla kemirgen istasyonu içerisinde bulunan ilaçları yerler ve sonrasında yuvasına giderek orada ölürler.
Aylık yapılan periyodik kontrollerle fare istasyonu içersinde bulunan ilaçlar kontrol edilir ve bitmiş olanların yeniden dolumu yapılır.

Kemirgen istasyonları ilaçların dışarı dökülmesini engeller. Kilitli olmaları sayesinde ise, çocuklar, kuş, kedi, köpek ve evcil hayvanlar için oldukça emniyetlidir. Kemirgen İstasyonları içerisindeki bulunan ilaçlar nem, rutubet ve yağmurdan korunmuş olurlar. Periyodik olarak yapılan kontrollerde İstasyon içerisinde var olan ilaçların durumuna bakılarak bu sayede fare popülasyonu anlaşılabildiği için fare ilaçlama yöntemleri arasında özellikle tercih edilir.